Uudised

XIV Mulgi konverents „Tillike kultuur suuren ilman“ 16. mai Riina


9. mail toimus XIV Mulgi konverents „Tillike kultuur suuren ilman“. Tõrva Gümnaasiumis toimuvale konverentsile oodati seekord tavalisest enam just noori. Meie kooli noortest osalesid konverentsil 9. klassi Anete, Gertrud ja Alfred. Kaasas olid veel direktor Merle ja õpetaja Milvi, kes on meie koolis mulgi kultuuri ja - keele edasikandja ja mulgilaagri eestvedaja.

Seekordsel konverentsil oli fookuses:

mulgi kultuuri ja keele elujõulisus. Lisaks mulgi kogukondade ühendamine ja koos tegutsemine kolmes Mulgimaa omavalitsuses, mulgi identiteedi ja pärimuse kasutamine igapäevaelus.

Toimusid loengud, arutelud, diskussioonid. Päeva tulemusena on mulgi kogukonnal parem arusaamine kohalike noorte ootustest ja vajadustest.

ETTEVÕTLIK KOOL

9. mail toimus XIV Mulgi konverents „Tillike kultuur suuren ilman“. Tõrva Gümnaasiumis toimuvale konverentsile oodati seekord tavalisest enam just noori. Meie kooli noortest osalesid konverentsil 9. klassi Anete, Gertrud ja Alfred. Kaasas olid veel direktor Merle ja õpetaja Milvi, kes on meie koolis mulgi kultuuri ja - keele edasikandja ja mulgilaagri eestvedaja.

Seekordsel konverentsil oli fookuses:

mulgi kultuuri ja keele elujõulisus. Lisaks mulgi kogukondade ühendamine ja koos tegutsemine kolmes Mulgimaa omavalitsuses, mulgi identiteedi ja pärimuse kasutamine igapäevaelus.

Toimusid loengud, arutelud, diskussioonid. Päeva tulemusena on mulgi kogukonnal parem arusaamine kohalike noorte ootustest ja vajadustest.